Implanty zębowe są zakładane w celu uzupełnienia ubytków w naturalnym uzębieniu pacjenta. Idealny implant stomatologiczny powinien być wytrzymały, funkcjonalny i nie wyróżniać się swoim kolorem na tle naturalnych zębów. Powinien go zakładać stomatolog z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.

Korona na zęba

Koronki na zęby to sztuczne zęby mocowane do implantów, gdzie pełni funkcję zęba, lub do istniejących zębów w celu ukrycia wszelkich uszkodzeń. Koronę na zęba zakłada się także w celu zabezpieczenia słabego zęba przed złamaniem, naprawy złamanego zęba, umocowania mostu czy pokrycia zęba po leczeniu kanałowym.

Profesjonalna klinika stomatologiczna

Sam zabieg wstawiania zęba można porównać na przykład do wycięcia wyrostka robaczkowego. To procedura znana medycynie i stosowana od lat. Od chirurga usłyszymy, że jest to standardowy zabieg wykonywany codziennie w szpitalach na całym świecie. Jeśli jednak zapytamy naszego lekarza rodzinnego, czy podejmie się wykonania tego zabiegu, szybko okaże się, że musi on być wykonany przez chirurga z doświadczeniem. Polskie prawo w zakresie usług stomatologicznych nie nakłada na lekarzy obowiązku uzyskania specjalnego certyfikatu czy zdania egzaminu dopuszczającego do praktykowania protetyki.  Aby wszczepiać implanty stomatologiczne w naszym kraju, wystarczy być stomatologiem oraz znaleźć pacjenta, który zdecyduje się na zabieg.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...