Współczesna stomatologia oferuje szereg metod, które dają pacjentom szanse na odzyskanie pięknego uśmiechu. Leczenie implantologiczne z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i staje się bardziej dostępne pod względem finansowym. Jednak u części pacjentów ta forma leczenia nadal budzi obawy.

Implanty zębowe

Implant stomatologiczny to sztuczny wykonany z tytanu  korzeń pełniący taka samą funkcję jak naturalny. Utrzymuje on koronę na zęba przenosząc obciążenia podczas żucia na otaczającą je kość. Mocując do niego elementy protetyczne możemy wykonać odbudowę pojedynczego zęba jak i zamocować większą protezę.

Zalety zastosowania protez zębowych

Główną zaletą implantów jest ich trwałość i niezawodność, są one najlepszą alternatywą dla utraconych zębów. Od kilkudziesięciu lat bowiem jest znana w stomatologii technika uzupełnia braku zęba za pomocą wkręcanej do kości szczęki śruby, spełniającej rolę korzenia utraconego zęba. Mocowane do implantów korony są przytwierdzone do sztucznego korzenia trwale, a ich barwę i kształt można z dużą precyzją dopasować do wyglądu pozostałych, naturalnych zębów. W przeciwieństwie do protez zębowych, zakładanie implantów zębowych nie wymaga szlifowania zdrowych zębów.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...